Rocket form - en to fr translation catalogue (507 entries)

en: Removing
fr: Supprimer

en: Form saved
fr: Nom du formulaire

en: Loading
fr: Chargement

en: Close
fr: Fermer

en: Tour guide info
fr: Info guide de tour

en: there is not tour guide for this page. press the accept button
fr: Il y a pas de guide touristique pour cette page. Appuyez sur le bouton accepter

en: Success! Updated successfully
fr: Succès ! Mis à jour avec succès

en: Delete field selected
fr: Supprimer le champ sélectionné

en: Are you sure?
fr: Êtes-vous sûr de vouloir supprimer l'article ?

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: Are you sure about this?
fr: Êtes-vous sûr de vouloir supprimer l'article ?

en: Toggle navigation
fr: Navigation entre les articles

en: Forms
fr: Formulaires

en: New
fr: Nouveau

en: Save
fr: Sauvegarder

en: List forms
fr: formes de liste.

en: Contact us
fr: Contactez-nous

en: Survey Questionnaire
fr: Questionnaire d'enquête

en: Online event registration
fr: Inscription en ligne

en: Reservation Request
fr: Demande de réservation

en: Purchase Order - Point Of Sale
fr: Bon de commande - points de vente

en: Website Design Request
fr: Demande de conception de site Web

en: Job Application
fr: Candidature

en: CV Submission
fr: Présentation de CV

en: Order form
fr: Formulaire de commande

en: wizard form
fr: forme assistant

en: All fields
fr: Tous les champs

en: Conditional Logic
fr: Condition logique

en: Custom skin
fr: Habillage personnalisé

en: Preview
fr: Aperçu

en: desktop
fr: bureau

en: Tablet
fr: Tablette

en: smartphone
fr: Smartphone

en: List all Forms
fr: La liste de toutes les formes

en: Filter records
fr: Liste de documents.

en: Custom Report
fr: Rapport personnalisé

en: Import
fr: Importation

en: Export
fr: Exporter

en: Charts
fr: Graphiques

en: Backup
fr: Arrière-Plan

en: Guided tour
fr: Visite guidée

en: Settings
fr: Réglages

en: Translation Manager
fr: Traduire le message d'erreur

en: Customs
fr: CSS personnalisé

en: Fading Exits
fr: Padding - Droit

en: Lightspeed
fr: Clair

en: New translation created successfully
fr: Succès ! Mis à jour avec succès

en: Create New
fr: Créé

en: Translation saved successfully
fr: Succès ! Mis à jour avec succès

en: Error message
fr: message d&#39;erreur personnalisé

en: Form variables
fr: Nom du formulaire

en: Success
fr: Message de succés

en: Shortcodes
fr: Shortcode

en: Forms in trash
fr: Nom du formulaire

en: Order summary
fr: Formulaire de commande

en: Entry information
fr: informations d&#39;entrée

en: Submitted form data
fr: Données de formulaire Soumis

en: Additional info
fr: Infos complémentaires

en: Client PC info
fr: Info PC client

en: Form URL
fr: URL de la forme

en: Form name
fr: Nom du formulaire

en: Records list
fr: Records

en: Records in trash
fr: Records

en: locked
fr: Bloquer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Enable
fr: Activer

en: Requirements
fr: Requis

en: Animation
fr: informations d&#39;entrée

en: Choose animation
fr: Choisissez l'icône requis

en: Show animation
fr: Informations de formulaire de liste

en: Language
fr: Langue

en: Select Language
fr: Sélectionner l'image

en: Select side
fr: Sélectionnez un fichier

en: Then after the upgrade is done, just replace/overwrite the po and mo files using your backup in order to keep the changes. also you can send your translations to zigaform.com  in order to keep your translations on future version updates.
fr: Then after the upgrade is done, just replace/overwrite the po and mo files using your backup in order to keep the changes. also you can send your translations to zigaform.com in order to keep your translations on future version updates.

en: Save Changes
fr: Sauvegarder

en: Webhook Status
fr: Statut

en: disabled
fr: Désactiver

en: enabled
fr: Activer

en: Format
fr: Type d'offre

en: Default
fr: Défaut

en: Form Fields
fr: Plus de champs

en: To form values
fr: Nouvelle demande de formulaire

en: Additional Parameters
fr: CSS additionnel

en: choose an option
fr: Options

en: File name
fr: Nom du champs

en: Rate Zigaform
fr: Enregistrer le formulaire

en: Please leave 5 stars if you like the software and I’ll keep rolling new updates and cool features.
fr: Please leave 5 stars if you like the software and I'll keep rolling new updates and cool features.

en: Grid system
fr: réseau maillé

en: Graphic chart
fr: Voir tableau

en: Form validation
fr: Informations de formulaire de liste

en: Duplicate fields
fr: Dupliquer

en: Export & Import forms
fr: Formulaire d&#39;importation

en: Export Form records
fr: Exporter les temps...

en: Wizard forms
fr: forme assistant

en: Duplication form
fr: Dupliquer

en: Online documentation
fr: Inscription en ligne

en: Name form
fr: Formulaire Nom :

en: Created
fr: Créé

en: Field
fr: Nom du champs

en: label
fr: Libellé

en: input
fr: Entrée

en: Backend
fr: Arrière-Plan

en: Fields
fr: Upload Fields

en: variables
fr: Désactiver

en: Summary of submitted data
fr: Données de formulaire Soumis

en: Form Url
fr: URL de la forme

en: Form editor
fr: Nom du formulaire

en: email section. you can set mail options. e.g. the recipient mail
fr: section email. vous pouvez définir les options de messagerie. par exemple l&#39;e-mail du destinataire

en: Email Settings
fr: Paramètres globaux

en: submission section. you can modify the success message and other messages
fr: section de présentation. vous pouvez modifier le message de réussite et d'autres messages

en: On Submission
fr: Présentation de CV

en: main settings
fr: Réglages

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Additional
fr: CSS additionnel

en: Dev Options
fr: Options

en: Show data
fr: Afficher le détail

en: Variables
fr: Désactiver

en: C.Logic Graph
fr: C.Logic

en: preview
fr: Voir

en: Save form
fr: Enregistrer le formulaire

en: Fields section. Drag and Drop or just click to add to the preview section
fr: Section de champs. Drag et Drop ou il suffit de cliquer pour ajouter à la section Aperçu

en: preview section. you can view how the fields will look like and you can change the settings on live mode
fr: section Aperçu. vous pouvez voir comment les champs vont ressembler et vous pouvez modifier les paramètres sur le mode direct

en: Tab title
fr: ID de l'onglet.

en: Form
fr: Formulaire

en: Selected Field
fr: Champ sélectionné

en: Form settings. you can set all options related to the form
fr: Paramètres de formulaire. vous pouvez définir toutes les options relies à la forme

en: setting section. you can change the submit mode between ajax and post
fr: section de réglage. vous pouvez modifier le mode d'envoi entre ajax et post

en: skin section. you can change skin options of your form
fr: section de la peau. vous pouvez modifier les options de la peau de votre formulaire

en: Skin
fr: Peau

en: wizard section. you can enable the wizard form and add many forms
fr: section de l'Assistant. vous pouvez activer le formulaire de l'Assistant et ajouter de nombreuses formes

en: Wizard
fr: Assistant

en: You need to save the form before seeing the preview
fr: Vous devez enregistrer le formulaire avant de voir l'aperçu

en: Preview for desktops
fr: Aperçu des postes de travail

en: Preview for tablets
fr: Aperçu pour tablettes

en: Preview for smartphone
fr: Aperçu pour smartphone

en: Import form
fr: Formulaire d&#39;importation

en: The import has failed. press the accept button
fr: L'importation a échoué. Appuyez sur le bouton accepter

en: Desktop
fr: Bureau

en: Load form
fr: Charger le formulaire

en: Accept
fr: Accepter

en: Set Form name
fr: Définir le nom de la forme

en: e.g. My custom form
fr: par exemple mon formulaire personnalisé

en: Drag and Drop the fields to this area
fr: Faites glisser et déposez les champs à cette zone

en: or just click the button fields to add it here
fr: ou cliquez simplement sur les champs de bouton pour l'ajouter ici

en: Conditional Logic graph
fr: Condition logique

en: Code to export
fr: Code pour exporter

en: the exporting code is used for backuping your custom form
fr: le code d'exportation est utilisé pour sauvegarder votre formulaire personnalisé

en: Main fields
fr: Principaux domaines

en: More fields
fr: Plus de champs

en: Standard Fields
fr: Les champs standard

en: Text Box
fr: Zone de texte

en: Text Area
fr: Zone de texte

en: Radio Button
fr: Bouton radio

en: Check Box
fr: Cliquez sur

en: Select List
fr: Liste de Sélection

en: Submit Button
fr: Cliquez sur Soumettre

en: Range
fr: Gamme

en: Grid System
fr: réseau maillé

en: 2 Cols
fr: 2 cols

en: 3 Cols
fr: 3 cols

en: 4 Cols
fr: 4 cols

en: 6 Cols
fr: 6 cols

en: Additional Fields
fr: Les champs supplémentaires

en: Star rating
fr: Étoile

en: ReCaptcha
fr: ReCAPTCHA

en: Custom Html
fr: Html personnalisé

en: Hidden Input
fr: Entrée Invisible

en: Password
fr: Mot de passe

en: Date Picker
fr: Sélectionneur de date

en: Layout Elements
fr: Éléments de mise en page

en: Divider
fr: Separateur

en: Heading H1
fr: Titre H1

en: File Upload
fr: Télécharger un fichier

en: Image Upload
fr: Télécharger une image

en: Picker Fields
fr: Picker champs

en: Color
fr: Couleur

en: Date and Time
fr: Date et heure

en: Prepend/Append Fields - Text Box
fr: Préfixe/ajout des champs - zone de texte

en: Append
fr: Ajout

en: Prepend/App
fr: Ajouter/Ajouter

en: Headings
fr: Titres

en: Heading H2
fr: Rubrique H2

en: Heading H3
fr: Rubrique H3

en: Heading H4
fr: Rubrique H4

en: Heading H5
fr: Rubrique H5

en: Heading H6
fr: Rubrique H6

en: Wizard elements
fr: Éléments de mise en page

en: Wizard buttons
fr: Bouton radio

en: Dyn Checkbox
fr: Cliquez sur

en: Dyn RadioBtn
fr: Bouton radio

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Copy and paste the shortcode to your WordPress site
fr: Copiez et collez le shortcode votre page souhaitée

en: Shortcode alternative
fr: Shortcode

en: List forms.
fr: formes de liste.

en: Add new form
fr: Ajouter un nouveau formulaire

en: Disable Form
fr: Désactiver

en: Enable Form
fr: Activer

en: Duplicate Form
fr: Dupliquer

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: All
fr: Tout

en: Order by
fr: Formulaire de commande

en: Save Settings
fr: Réglages

en: List form information
fr: Informations de formulaire de liste

en: there is no forms selected. select one at least
fr: Il n'y a pas de formulaire sélectionnés. Sélectionnez l'une au moins

en: Name Form
fr: Formulaire Nom :

en: Copy and paste the shortcode to your desired page
fr: Copiez et collez le shortcode votre page souhaitée

en: Status
fr: Statut

en: there is not forms. Add new one
fr: Il y a pas de formes. Ajouter nouveau

en: Get shortcode
fr: Shortcode

en: Inactive
fr: Inactif

en: Active
fr: Actif

en: Edit and load your custom form
fr: Éditer et charger votre formulaire personnalisé

en: Edit
fr: Modifier

en: Field Name
fr: Nom du champs

en: Step
fr: Étape

en: New form request
fr: Nouvelle demande de formulaire

en: You are receiving a new form request
fr: Vous recevez une nouvelle demande de formulaire

en: Form information
fr: Informations de formulaire de liste

en: Type From mail
fr: Courrier type CC

en: Here goes your From Name
fr: Ici va votre sujet courrier

en: Type From Name
fr: Nom de domaine de type

en: Customer
fr: Rapport personnalisé

en: Recipient mail
fr: Mail destinataire

en: This is the recipient mail. if you leave it blank, admin mail will be taken
fr: Il s'agit de l'e-mail du destinataire. Si vous laissez vide, admin courrier est prise

en: Subject mail
fr: Objet mail

en: it is the title of the message. do not leave blank
fr: C'est le titre du message. ne pas laisser vide

en: Here goes your subject mail
fr: Ici va votre sujet courrier

en: Type subject
fr: Sujet de type

en: this mail will receive a copy of the email
fr: ce mail vous recevrez une copie de l'email

en: this mail will receive a copy of the email without letting the others notice it
fr: ce courrier recevra une copie de l'e-mail sans laisser les autres le remarque

en: Select Field
fr: Champ sélectionné

en: Email Template
fr: Modèle de courriel

en: Customer email
fr: Html personnalisé

en: Show sample
fr: Afficher le détail

en: To be used in Email Template
fr: Modèle de courriel

en: This is not required. You can add extra css to your form. this will be added to css file
fr: Ce ne est pas requise. Vous pouvez ajouter css supplémentaire à votre forme. ce sera ajouté au fichier css

en: This is not required. You can add extra javascript code or some script to your form.
fr: Ce n'est pas nécessaire. Vous pouvez ajouter le code javascript supplémentaire ou un script à votre formulaire.

en: proceed with caution. if you put a wrong javascript code, the form will not work properly e.g.
fr: procéder avec prudence. si vous mettez un mauvais code javascript, la forme ne fonctionnera pas correctement, par exemple

en: Import the backuped form
fr: Importer le formulaire sauvegardé

en: letter
fr: lettres

en: PDF Export
fr: Exporter

en: Custom template
fr: Html personnalisé

en: Text font size
fr: Texte : taille de la police

en: Select font size
fr: Taille de la police

en: Custom width
fr: Épaisseur de ligne personnalisée

en: Max width
fr: largeur max.

en: Custom padding
fr: Remplissage personnalisé

en: Padding top
fr: Marge (padding) en haut

en: Padding right
fr: Padding - Droit

en: Padding bottom
fr: Marge (padding) en bas

en: Padding left
fr: Padding gauche

en: Background
fr: Arrière-Plan

en: Background color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Solid
fr: Solide

en: Gradient
fr: Dégradé

en: Pick the color
fr: Choisir la couleur

en: Start color
fr: Couleur de départ

en: End color
fr: Couleur de fin

en: Background image
fr: Image d'arrière-plan

en: Border
fr: Bordure

en: Border radius
fr: Coins arrondis

en: border style
fr: Style de l'encadrement

en: Dotted
fr: Pointillé

en: Border width
fr: Taille de la bordure

en: Box Shadow
fr: Shadow Box

en: horizontal
fr: horizontale

en: vertical
fr: verticale

en: blur
fr: flou

en: Success! Form was sent successfully.
fr: Succès ! Formulaire a été envoyé avec succès.

en: Success Message
fr: Message de succés

en: Url after submitting form
fr: Mode Ajax lors de la soumission de formulaire

en: Enable wizard forms
fr: Activez les formes Assistant

en: Wizard form
fr: forme assistant

en: Tabs management
fr: Gestion des onglets

en: Clean Tabs
fr: Simple

en: Add new
fr: Ajouter un nouveau

en: Tab
fr: Tablette

en: Type tab title
fr: Titre d'étiquette de type

en: Delete
fr: Supprimer

en: Skin tab
fr: onglet de la peau

en: Theme 1
fr: Thème

en: Theme 2
fr: Thème

en: Inactive mode
fr: mode inactif

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: Number text color
fr: Couleur du texte numéro

en: Active Mode
fr: mode actif

en: Title color
fr: Couleur du titre

en: Done mode
fr: mode inactif

en: Tab container
fr: Conteneur de l'onglet

en: Textbox label
fr: Étiquette de la zone de texte

en: Textbox sublabel
fr: TextBox sous-label

en: Help block text
fr: Bloc de texte d'aide

en: Textarea label
fr: Étiquette de textarea

en: Textarea sublabel
fr: Textarea sous-label

en: Select file
fr: Sélectionnez un fichier

en: Change
fr: Modifier

en: Remove
fr: Supprimer

en: Select image
fr: Sélectionner l'image

en: CAPTCHA Code
fr: Code Captcha

en: Type your heading H1 here
fr: Entrez votre titre H1 ici

en: Type your heading H2 here
fr: Taper votre en-tête H2 ici

en: Type your heading H3 here
fr: Entrez votre titre H3 ici

en: Type your heading H4 here
fr: Entrez votre titre H4 ici

en: Type your heading H5 here
fr: Entrez votre titre H5 ici

en: Type your heading H6 here
fr: Entrez votre titre H6 ici

en: Prev
fr: Aperçu

en: Type label
fr: Libellé du type

en: Type value
fr: Libellé du type

en: Custom report
fr: Rapport personnalisé

en: Select your custom fields to be shown on list report
fr: Sélectionnez vos champs personnalisés pour figurer sur la liste des rapport

en: Field name
fr: Nom du champs

en: Order
fr: Bordure

en: Export to PDF
fr: Exportation au format PDF

en: List Records.
fr: Liste de documents.

en: Show
fr: Afficher

en: Export to csv
fr: Exporter les temps...

en: Show detail
fr: Afficher le détail

en: View chart
fr: Voir tableau

en: Create backup
fr: Créé

en: Name
fr: Formulaire Nom :

en: there is not backup stored. Create new one
fr: Il y a pas de formes. Ajouter nouveau

en: Save changes
fr: enregistrer les modifications

en: Delete File selected
fr: Supprimer le champ sélectionné

en: We're sorry, %s is not available on free version.<br><br>Please upgrade to Pro version to unlocks all these features, and puts you on the upgrade path for additional features that we’re excited to share in the near future.
fr: We're sorry, %s is not available on free version.<br><br>Please upgrade to Pro version to unlocks all these features, and puts you on the upgrade path for additional features that we're excited to share in the near future.

en: Tables
fr: Tablette

en: Directives
fr: Actif

en: Global Settings
fr: Paramètres globaux

en: Border Color
fr: Bordure

en: Background Color
fr: Couleur de fond

en: Icon Color
fr: Couleur de fond

en: This is important to identify the field on reports and conditional logic
fr: C'est important d'identifier le champ des rapports et de la logique conditionnelle

en: Type field name
fr: Nom de domaine de type

en: More Options
fr: Options

en: Center
fr: Centrer

en: Enable Center position
fr: Position alerte

en: Enable center position
fr: Position alerte

en: Enable Width
fr: Activer

en: Top
fr: Haut

en: Bottom
fr: Bas

en: right
fr: Droite

en: Padding
fr: Marge (padding) en haut

en: Text
fr: Texte

en: Enable background
fr: Arrière-Plan

en: Background type
fr: Arrière-Plan

en: Color for background
fr: Couleur (focus)

en: Image
fr: Images

en: Update Image
fr: Mettre à jour l'image

en: Background size
fr: Image d'arrière-plan

en: Background repeat
fr: Arrière-Plan

en: Position
fr: option

en: Background position
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Enable Border
fr: Activer

en: Enable border
fr: Activer

en: Border type
fr: Style de l'encadrement

en: Choose border type
fr: Style de l'encadrement

en: Enable border radius
fr: Coins arrondis

en: Shadow
fr: Shadow Box

en: Enable shadow
fr: Ombre du texte

en: Shadow color
fr: Couleur de départ

en: Horizontal
fr: horizontale

en: Vertical
fr: verticale

en: Additional css
fr: CSS additionnel

en: Quick color
fr: Choisir la couleur

en: Start Color
fr: Couleur de départ

en: End Color
fr: Couleur de fin

en: Background color on hover
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Custom Translations
fr: Lignes de front personnalisés

en: None selected text
fr: Texte non classé

en: none result text
fr: Texte non classé

en: Count selected text
fr: Texte non classé

en: Label
fr: Libellé

en: Input
fr: Entrée

en: Validators
fr: Validateurs

en: Show help block
fr: Afficher aide bloc

en: Text Font
fr: Police du texte

en: Help block position
fr: Aider la position du bloc

en: At bottom
fr: Au fond

en: At Top
fr: En haut

en: Tooltip
fr: Info-bulle

en: Pop up
fr: Fenêtre contextuelle

en: Add
fr: Ajouter

en: Clean
fr: Simple

en: Place holder
fr: Espace réservé

en: Font family
fr: Police

en: Input value alignment
fr: Alignement de la valeur d'entrée

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droite

en: Button alignment
fr: Alignement du bouton

en: Color (focus)
fr: Couleur (focus)

en: Divider bar Color
fr: Couleur de la barre de division

en: Next Button
fr: Cliquez sur Soumettre

en: Prev Button
fr: Bouton radio

en: Buttons alignment
fr: Alignement du bouton

en: label Yes
fr: Sous-label de texte

en: label no
fr: Libellé

en: Maximum size
fr: Valeurs maximales

en: Image width
fr: largeur max.

en: Layout mode
fr: Éléments de mise en page

en: Show Check Box
fr: Cliquez sur

en: Add new option
fr: Ajouter nouvelle option

en: Remove all options
fr: Options

en: Custom text
fr: Couleur de texte personnalisée

en: Show text
fr: Afficher le détail

en: bottom
fr: Bas

en: Custom margin
fr: Habillage personnalisé

en: Margin top
fr: Marge (padding) en haut

en: Margin right
fr: Padding - Droit

en: Margin bottom
fr: Marge (padding) en bas

en: Margin left
fr: Padding gauche

en: Enable time
fr: Activer

en: Inline display
fr: En ligne

en: Date format
fr: Supprimer le formulaire

en: English
fr: Français

en: Spanish
fr: Espagnol

en: French
fr: Français

en: Italian
fr: Italien

en: Japanese
fr: Japonais

en: Portuguese
fr: Portugais

en: Russian
fr: Russe

en: Minimum date
fr: Valeurs minimales

en: Maximum date
fr: Valeurs maximales

en: Default date
fr: Valeur par défaut

en: Settings label option
fr: Option d'étiquette de paramètres

en: Check
fr: Cliquez sur

en: Block alignment
fr: Alignement de bloc

en: Block
fr: Bloquer

en: Inline
fr: En ligne

en: Theme
fr: Thème

en: Custom html content
fr: Contenu personnalisé

en: Minimum
fr: Valeurs minimales

en: Maximum
fr: Valeurs maximales

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Range 1
fr: Gamme 1

en: Range 2
fr: Gamme (2) :

en: Public key
fr: Clé publique

en: Secret key
fr: Clé de chiffrement

en: Light
fr: Clair

en: Dark
fr: Foncé

en: Custom text color
fr: Couleur de texte personnalisée

en: Custom Background color
fr: Couleurs d'arrière-plan personnalisée

en: Custom Behind lines
fr: Custom derrière les lignes

en: Lines
fr: Gammes

en: Custom front lines
fr: Lignes de front personnalisés

en: Distortion
fr: Distorsion

en: Text star 1
fr: Texte star 1

en: Text star 2
fr: Texte star 2

en: Text star 3
fr: étoiles du texte 3

en: Text star 4
fr: Texte star 4

en: Text star 5
fr: Texte star 5

en: Not rated text
fr: Texte non classé

en: Label text
fr: Inscription

en: Text Color
fr: Couleur texte

en: Text Shadow
fr: Ombre du texte

en: Sub label
fr: Étiquette void

en: Sublabel text
fr: Sous-label de texte

en: Text font
fr: Police pour le texte...

en: Text shadow
fr: Ombre du texte

en: Text Block
fr: Bloc de texte

en: Block position
fr: Position du bloc

en: Show Block
fr: Voir la bloc

en: Help block
fr: Help Block

en: Help block alignment (temp - delete)
fr: Aider l'alignement de bloc (temp - supprimer)

en: Required
fr: Requis

en: Allow whitespace
fr: Laissez un espace blanc

en: Add validator
fr: Ajouter validator

en: Validator configuration:
fr: Configuration du validateur :

en: Less than
fr: Moins que

en: Default Message
fr: Message par défaut

en: Custom Error Message
fr: message d&#39;erreur personnalisé

en: Alert position
fr: Position alerte

en: Set required icon
fr: Définir une icône requise

en: Choose required icon
fr: Choisissez l'icône requis

en: Required icon position
fr: Position de l'icône requis

en: Before label
fr: Avant le libellé

en: After label
fr: Après le libellé

en: Custom
fr: CSS personnalisé

en: Letters
fr: lettres

en: Letter & Numbers
fr: Lettre & nombres

en: Only numbers
fr: Seuls les numéros

en: Greater than
fr: Supérieur

en: Identical
fr: Identiques

en: Length
fr: Longueur

en: Validator:
fr: Valideur

en: Translate error message
fr: Traduire le message d'erreur

en: this is required
fr: Obligatoire

en: Custom validation
fr: Remplissage personnalisé

en: Required only letters
fr: Seulement des lettres obligatoires

en: Letters and Numbers
fr: Lettres et chiffres

en: Required only Letters and Numbers
fr: Requis uniquement des lettres et des chiffres

en: Required only numbers
fr: Requis uniquement des nombres

en: Required a valid mail
fr: Nécessaire un message valide

en: Required icon
fr: Icône requis

en: Enable Conditional logic
fr: Activez la logique conditionnelle

en: Conditional logic
fr: Condition logique

en: Hide
fr: Masquer

en: this field if
fr: Champ sélectionné

en: Any
fr: N'importe quel

en: of the following rule match
fr: du match suivant règle

en: Add new conditional Logic
fr: Ajouter une logique conditionnelle nouveau

en: Remove all
fr: Supprimer tout

en: is not
fr: ne pas cotiser

en: greater than
fr: est supérieur à

en: less than
fr: est inférieur à

en: Sending
fr: Envoi en cours

en: Import Data
fr: Importation
